Πανηλειακός -Πανμοβριακός Ριόλου 1-1 στον Πύργο

0
180

Ο Πανηλειακός έδωσε το τέταρτο φιλικό παιχνίδι του για φέτος, με αντίπαλο τον Πανμοβριακό Ριόλου και 1-1 τελικό αποτέλεσμα στον Πύργο.

Το πρώτο ημίχρονο, μέσα και σε αρκετή ζέστη, δεν είχε ρυθμό και ούτε κάτι το ιδιαίτερο.

Στην επανάληψη, αρχικά υπήρξε στο 46′ ένα πλασέ του Πλαστουργού από καλή θέση, με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα, που έδιωξε πριν τη γραμμή ο Γρ. Νιφορόπουλος, ενώ στο 56′ σε επίθεση των φιλοξενούμενων ο Ν. Σουρανής γύρισε για τον Χριστόπουλο ο οποίος έκανε με πλασέ το 0-1.

Στο 62′ κοντινό πλασέ του Χατζηστάμου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Στο 90′ σε ανατροπή του Πλαστουργού δόθηκε πέναλτι, που το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος ο Πλαστουργός για το 1-1.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Καμβύσης, Νικολόπουλος, Μπουρνέλης, Μπουτσικάκης, Παλιάτσας, Σταθάτος, Κωνσταντακόπουλος, Παναγόπουλος, Αντωνόπουλος, Σωτηρόπουλος, (στο β’ μέρος και οι, Καρακίτσος, Τσίγκρηλας, Γιαννακόπουλος, Χατζηστάμου, Καταβάτης, Πλαστουργός, Πρέντι, Μπαρμπαρούσης, Αρβανίτης, Βουργουντζής, Δοξάκης – υπό δοκιμή).

Πανμοβριακός: Καραμανλής, Κατσένος, Κοκκίνης, Διακάτος, Αποστολόπουλος, Γρ. Νιφορόπουλος, Π. Νιφορόπουλος, Παπαγεωργακόπουλος, Πυρρής, Λιάκος, Καλογερόπουλος, (στο β’ μέρος και οι, (Γραμματικόπουλος, Ν.Σουρανής, Π.Χριστόπουλος, Α.Σουρανής, Β.Χριστόπουλος, Λιάκος, Κουλούρης, Μπακάλης)