Ένα αστέρι γεννιέται στην σκοποβολή – Μπαράζ μεταλλίων για τον Χαράλαμπο Θεοδωρόπουλο

0
36

Ο 13χρονος από την Αμαλιάδα καταγράφει συνεχώς επιτυχίες
Μπαράζ επιτυχιών στην σκοποβολή καταγράφει ο 13χρονος Χαράλαμπος Θεοδωρόπουλος από την Αμαλιάδα τον τελευταίο καιρό. Ο νεαρός ταλαντούχος αθλητής, την περασμένη Κυριακή 19 Μαΐου, κατέκτησε το άργυρο μετάλλιο στην κατηγορία Junior στον αγώνα Κυπέλλου Ελλάδας Compak Sporting 2024, που έγινε στο Σχιστό Αττικής. Αξίζει να αναφέρουμε μάλιστα, πως ο Χαράλαμπος Θεοδωρόπουλος ήρθε δεύτερος ανάμεσα στο 80 αθλητές.
Στις 21 Απριλίου, ο νεαρός από την Αμαλιάδα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην ίδια κατηγορία, στον αγώνα Κυπέλλου Ελλάδας που πραγματοποιήθηκε στην Σπάρτη. Μάλιστα, στην Σπάρτη κατέκτησε και δεύτερο χρυσό μετάλλιο καθώς ο αγώνας ήταν διπλός, καθώς αφορούσε και το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Πελοποννήσου. Επίσης, ο Χαράλαμπος Θεοδωρόπουλος έχει καταγράψει και άλλες επιτυχίες στην σκοποβολή, κατακτώντας και άλλα μετάλλια στο παρελθόν.
Είναι ξεκάθαρο πως ένα αστέρι από την Ηλεία γεννιέται στο αγώνισμα της σκοποβολής. Το μέλλον του ανήκει!